Generic Cialis Soft Kamagra Jelly Generic Female Viagra Generic Viagra Super Active Generic Priligy Generic Cialis Professional Generic Levitra Red Viagra Generic Viagra Jelly Generic Levitra Soft Brand Viagra Generic Viagra Caps Kamagra Generic Cialis Daily Viagra Gold Kamagra Polo Cialis Black in nederland hvor kjøpe generisk cialis på nett i Norge
nike cortez Scarpe nike air max scarpe asics nike air force Saucony polo camicie Polo Ralph Lauren nike roshe air max Scarpe Adidas scarpe Nike Scarpe louis vuitton Ray ban adidas Adidas superstar longchamp air max Cinture scarpe Puma Puma Scarpe new balance oakley converse
Музичка секција

Мешаниoт хор „Биљана„

Испратено Музичка секција

zbor2

Започна активно  да работи во 1992 год. Во хорот се вклучени словенечки државјани со македонско потекло и нивните семејни членови и пријатели кои ги дружи љубовта кон македонската песна и родната Македонија.

Хорот оваа година доби и нови членови, со што се зголемува и неговото значење, па и квалитетот. Во својот репертоар хорот вклучува  македонски народни, словенечки народни и авторски песни. Секако се присутни за изведба и песни на други народи, со што имаме  поврзаност со другите култури.  

EU direktiva o e-zasebnosti

Spletna stran uporablja piškotke za pravilno delovanje spletne strani. Z uporabo naše spletne strani se strinjate z namestitvijo piškotkov na vašo napravo.

Poglejte EU direktivo o e-zasebnosti.

Zavrnili ste piškotke. Odločitev lahko tudi spremenite.

Dovolili ste namestitev piškotkov na svoj računalnik. Odločitev lahko tudi spremenite.